Joe V's coupon policy can be found here.
If I had to shop at only ONE grocery store each week, Joe V's would rank high on that list. There prices on basic staples (rice, flour, sugar, pasta, etc) are far lower than any other store including Walmart. When I shop, Joe V's, I pick up the basics while I'm there to keep from paying higher prices elsewhere.
Produce
- Bananas 3lbs/$1 (Everyday price!)
- Pineapple 97¢ each
- Green Bell Peppers 3/$1
- Carrots 5lb bag $1.87
- Cilantro 4/$1
- Celery 97¢ each
Dairy
- Milk $2.38/gallon (not in ad but everyday price)
Meat
- Chicken Leg Quarters 10lb bag $4.90
- Ground Chuck Patties $3.47/lb (Sold in 16-patty packs usually $13-$15 each)
Grocery
- Hill Country Fare Hot Dog Buns (16ct) 98¢
No comments:
Post a Comment